לפני שרוכשים באינטרנט: למה חשוב לתת תשומת לב?

קניות באינטרנט

כולנו רוכשים דרך האינטרנט, בין אם זה מזגן ובין אם זה בגד, בין אם זה סנדל ובין אם זה חלק לרכב, אך לצד העובדה שהרכישה המקוונת מאוד נוחה, טעות לומר שהיא גם מהירה, וזאת כי המציאות מוכיחה שהרבה פעמים מי שרוכש מהר אח"כ מצטער, פשוט כי הוא מגלה שהמידה לא טובה, האיכות ירודה, אין זה הדגם הרצוי, שירות הלקוחות אינו קיים וכדומה. אי לכך אם מבקשים ליהנות מכלי הרכישה הנהדר שהאינטרנט מציע, חשוב להקפיד על כמה כללים, ולו לטובת הרכישה הבאה.

איכות

ידוע שבחנות מקוונת אין זה אפשרי להחזיק ביד את המוצר ולבחון את איכות הגימור, החיבורים וכדומה, אך עדיין צריך לוודא שהמוצר שעומדים לרכוש הנו איכותי. כיצד עושים זאת? פשוט עורכים מחקר מקיף, ופה ניתן להתחיל להבין מדוע רכישה מקוונת אינה אמורה להיות מהירה – כי היא דורשת בחינת רקע מקדימה. כך למשל אם עומדים לרכוש רכב צעצוע לילדים, יש לברר אלו דגמים קיימים, מיהן החברות המובילות בתחום, מהי המשמעות של גלגלים מגומי לעומת גלגלים שמלאים באוויר וכדומה, ורק לאחר מכן לבצע רכישה. כמו כן, ישנה חלופה, ניתן לרכוש באופן מושכל ומהיר כל עוד פונים אל חברת צעצועים שמראש מאפשרת לסמוך על איכות המוצרים שהיא מחזיקה. מחפשים המלצה? בחנות הצעצועים ClickToys באינטרנט תמצאו צעצועים ששייכים רק לחברות המובילות, לצד צעצועים איכותיים שעברו סינון קפדני, כך שמראש זוכים להיות רגועים.

ראשית התמקדות

הרבה פעמים אנשים חשים ברשת המקוונת כמו ילדים בחנות ממתקים, וזאת כי התחושה היא שדרך האינטרנט הכול יותר זול וזמין, ועל כן אנשים נוטים לרכוש מבלי להפעיל שיקול דעת אמתי – הם רוכשים דברים שאינם נחוצים. כמו כן, אנשים נוטים להתלהב כשהם מוצאים מוצר שדי קרוב למה שהם רוצים ועל כן הרבה פעמים הם מאפשרים לקלות שמאחורי הרכישה המהירה לגרום להם להתפשר, דבר שהם לא היו ממהרים לעשות לו היו רוכשים בחנות אמתית, בה נדרש לעמוד בקופה, להחזיק את המוצר ביד ולהוציא מהארנק הפיזי שטרות אמתיים. אי לכך לפני שמבצעים רכישה, יש לוודא שאכן מדובר במוצר הרצוי ואין למהר לרכוש ללא הכרה.

קניות באינטרנט

האותיות הקטנות

תמיד חשוב לבחון את האותיות הקטנות, אך במיוחד כאשר מדובר ברכישה מקוונת. מדוע? כי האותיות הקטנות עשויות לספר לנו שאומנם המחיר של המוצר הנו X, אך גם יש לשלם בנפרד הן על הובלה והן על הרכבה, עשויות לספר לנו שהאחריות היא רק על המטען אך לא על המכשיר, שהמשלוח לוקח כמה שבועות, ממה עשוי הפריט, שהדגם הרצוי נותר רק בגוון אחד, שהתמונה היא רק להמחשה, שסוללות יש לרכוש בנפרד, שהחברה אינה אחראית לטיב המוצר כל עוד מרכיבים אותו לבד וכדומה.

מידות

כולנו סה"כ יודעים מהי המידה שלנו בנעליים, מהי המידה שלנו במכנסיים, מהי המידה שלנו בחולצות וכדומה, אך עדיין כשאנו מגיעים לחנות בגדים, אנו לא מוותרים על להיכנס לחדר המדידה בכדי לבדוק התאמה. עם זאת, כאשר אנשים רוכשים בגדים ברשת, הם נוטים להסתמך על המידה הכללית, למרות שברוב המקרים כן ישנה טבלת מידות (כזו שמאפשרת לבצע התאמה מלאה), עובדה שמובילה לא מעט רכישות להתגלות כמוטעות. אי לכך אם שוב נחזור להנחת הבסיס (שרכישה מקוונת ומהירה אינה רצויה), נמצא לה צידוק נוסף.

עצרו!

שנסכם? רכישה מקוונת אכן מבטיחה אינספור יתרונות, אך על מנת ליהנות מהם חשוב לעצור, לבחון, להשוות, לקרוא ובאופן כללי מומלץ לקחת את הזמן לפני שממהרים ולוחצים על כפתור התשלום.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתנות לחג הפסח בזמן משבר הקורונה
פסח מתקרב אלינו בצעדי ענק, אך השנה החג לא יהיה כהרגלו, אם כי רבים יצטרכו לבלות את ערב החג לבדם או לצד...
קרא עוד »
אפר 02, 2020
השכרת מועדון לימי הולדת – למה צריך לשם לב
החלטתם לשכור מועדון לחגיגת יום ההולדת? בוודאי צפויה לכם חגיגת יום הולדת מהנה. חגיגה במועדון הינה...
קרא עוד »
דצמ 11, 2018
בדיקת שימושיות לאפליקציות לילדים
תהליכי בניית אפליקציות הם מורכבים. הם כוללים שלבים שונים של תכנון, חשיבה, בניה ופיתוח. כל אלו נועדו...
קרא עוד »
אוק 06, 2019