ההבדל בין חומת אש לאנטי וירוס

חומת אש לאנטי וירוס

בכל תוכנת וינדוס בסיסית, בוודאי בתוכנות החדשות ביותר, אנחנו יכולים למצוא כלי אבטחה שנקרא "חומת אש". מדובר על מנגנון אבטחה שלמעשה חוסם אפשרות להשתמש בתוכנות ובכלים מסוימים שאנחנו מבקשים להפעיל במחשב.

הרעיון הוא, שאותה חומת אש פועלת באופן אוטומטי (אנחנו יכולים גם לבטל אותה או להחליט באילו מצבים היא תעבוד ובאילו לא), ואז בכל פעם שהמערכת מזהה איום היא מונעת מאיתנו להפעיל אותו. יש מקרים בהם המערכת תיידע אותנו שמדובר במקור חיצוני ולא מוכר, למשל תוכנות שאנחנו מורידים אל המחשב, ואז האופציה האם להפעיל את המערכת היא בידינו.

רבים סבורים שחומת אש זה בעצם כמו נורטון אנטי וירוס למשל, אך זה לא מדויק. מדובר בכלי משלים אך לא מדובר בכלי דומה ולמעשה אין לו את היכולות שיש לאנטי וירוס.

להבדיל מחומת אש, אנטי וירוס מגן על המחשב מפני איומים מסוגים שונים, הרבה יותר מורכבים, בין אם מדובר בקבצים, מיילים, אתרי אינטרנט, תוכנות וכדומה, אשר מבקשים לפגוע בפעילות המחשב, להאט את מהירות המעבד, לשבש פעולות פשוטות, לגנוב מידע או לשנות את המידע שיש בו. ההבדלים בין אנטי וירוס לחומת אש נמצאים במספר נקודות:

ראשית, אנטי וירוס מתעדכן כל הזמן, מול איומים וסכנות שונים, האבטחה של המערכת אומנם מתעדכנת אך חומת אש נשארת דומה.

שנית, אנטי וירוס פועל לנקות איומים ולהסיר אותם, ולא רק במניעת אפשרות להיחשף אליהם. זאת להבדיל מחומת אש, שאיננה מבצעת עבודת ניקוי אלא רק מגינה על המערכת.

שלישית, אנטי וירוס זו תוכנה חיצונית שמציעה לנו מגוון רחב של אפשרויות, אנחנו בוחרים במה להשתמש וכיצד, תוכלו לקרוא על כך באתר http://antivirus.market. חומת אש היא כלי בסיסי שמותקן בתוך המערכת.

צריך לומר שיש יתרון מסוים לחומת אש, במובן הזה שהיא הרבה פחות כבדה מאנטי וירוס שיכול לקחת משאבים רבים של המחשב ולגרום להאטה מסוימת בתפעול שלו. מה שכן, חומת אש, לא תספק לנו את אותה הגנה שאנטי וירוס רגיל ובוודאי מתקדם, מספק לנו, בין אם בהגנה על המחשב או כל על אלמנט שמצוי בתוכו, החל מחומרה וכלה בתוכנה וחומר אחר.

בכל מערכת מבוסס מחשב וגם בטלפונים שלנו כדי תמיד להתקין מערכות אבטחה כגון אנטי וירוס וחומת אש – במיוחד בזמנים של טכנולוגיה מתקדמת וביצוע קניות ברשת האינטרנט על ידי מליוני בני אדם בכל העולם.

אהבתם את הפוסט? מוזמנים לשתף אותו

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

קידום אתרים בגוגל

קידום אתרים בגוגל הוא סוג של פרסום במנוע החיפוש של גוגל. זוהי דרך לאתרים להגדיל את הנראות שלהם ב-SERPs ולדרג גבוה יותר בתוצאות האורגניות. קידום

קרא עוד »

מאגר תמונות

אנשים רבים המעלים מאגר תמונות לאינטרנט יכולים להשתמש בתמונות כהמחשות לכל סוג של נושא. כיוון האמנות מתפתח בקצב מהיר ולכן הביקוש למאגרי תמונות הולך ונהיה

קרא עוד »
דילוג לתוכן