הרחקת יונים

בשונה ממזיקים אחרים שפועלים לחסלם עם היונים מתנהגים בצורה יותר הומנית ולא פועלים לחסל אותן אלא כדי להרחיקן. הרחקת יונים ניתן לבצע בכמה דרכים כאשר המשותף לכולן היא שהופכים את המקום ללא נוח ולא נעים לנחיתה עבורן. אם תנסו ללכוד את היונים ולשחרר אותן רחוק יותר זה לא יהיה אפקטיבי כיוון שהן יחזרו יותר מהר מכם סביר להניח. כמו כן לא תוכלו ללכוד את כל היונים ולהרחיק אותן תמיד יהיו עוד יונים במקום. לכן המטרה היא להפוך את המקום ללא נוח ולא נעים/אפשרי לנחיתה עבורן. כיצד נעשה זאת? יש כמה שיטות אולן ה-2 הנפוצות ביותר הן רשת נגד יונים ודוקרנים נגד יונים.

שימוש ברשת יונים להרחקת יונים:

התקנת רשת נגד יונים על ידי מרחיק יונים מקצועי נפוצה ופופולרית מאוד בעיקר באזורים בהם צריך לחסום את הכניסה של היונים כמו מסתורי כביסה, מרפסות, עליות גג ועוד. ישנן סוגים שונים של רשתות:

  • רשת מונופיל – רשת ניילון בצבע שקוף המגיעה בעוביים שונים בין 0.3 מ"מ ל0.8 מ"מ. רשת זו חזקה מאוד ויכולה להחזיק עופות וציפורים עד 22 ק"ג. בדרך כלל מדובר בחורים של 4X4 ס"מ ויש גם רשתות עם חורים קטנים יותר למניעת כניסת ציפורים קטנות.
  • רשת פוליאתילן – רשת סוג עשויה מסוג של פלסטיק בצבע בז'. בעבר הייתה רשת זו נפוצה מאוד אך מאז שנמצא כי במבדק האש היא נשרפת מהר יותר מרשת המונופיל מרחיקי היונים פחות ופחות משתמשים בה. המחיר שלה דומה לרשת המונופיל.
  • רשת מתכת – יש גם רשת העשויה מתכת. פחות גמישה מהאחרות אולם היא מתאימה לאזורים בהם יש חום גבוה כמו גגות מפעלים וגגות האטומים בזפת.
  • רשת פלסטיק – רשת פשוטה יותר, שניתנת להתקנה גם באופן עצמאי בדרך כלל וזולה במיוחד. החיסרון הוא שהחום עשוי לייבש ולשבור את הרשת לאורך הזמן.

שימוש בדוקרנים נגד יונים:

שיטה נוספת פופולרית במיוחד היא שימוש בדוקרנים. דוקרנים נפוצים ב2 סוגים עיקריים: נירוסטה ופלסטיק. דוקרנים מפלסטיק תצטרכו להחליף בכל שנה כיוון שמזג האוויר ייבש אותם והם ייהרסו ואילו דוקרנים מנירוסטה יחזיקו מעמד זמן רב יותר ויהיו איכותיים יותר אך יותר קשה להתקין אותם. לשמחתכם כיום הם עולים בערך כמו הדוקרנים מפלסטיק כך שהם מהווים אופציה נהדרת.

אורן הרחקת יונים:

אורן הרחקת יונים, מבצע התקנות הרחקת יונים ומוכר מוצרי הרחקת יונים.

אהבתם את הפוסט? מוזמנים לשתף אותו

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מה כולל תהליך איפיון אפליקציות

אפליקציה על פי רוב היא תוכנה המיועדת לפעול במכשיר נייד, כגון סמארטפון או טאבלט. ניתן להשתמש באפליקציות למטרות רבות ושונות ולעתים קרובות נוצרות עבור בידור,

קרא עוד »

super ss רמת דיוק יוצאת דופן

דיוק הוא האיכות החשובה ביותר עבור משקל ולכן ישנן שיטות לבדיקה וכיול ציוד שקילה. דרישות הדיוק עבור משקל עשויות להשתנות במידה רבה בהתאם לייעודם. לדוגמה,

קרא עוד »

מתי נשתמש עם סורק ברקוד

סורק ברקוד נמצא בימנו בשימוש נרחב אותו נוכל למצוא כאשר נכנס לחנויות השונות, לסופרמרקטים, כאשר למעשה הברקוד הינו סורק המאפשר לבעלי העסקים בכדי לעשות סדר

קרא עוד »