איך לבחור חוג תכנות לילדים?

היום כולם כבר יודעים – ההייטק הינו אחד הענפים המובחרים ביותר במשק הישראלי. לצד המשכורות הגבוהות והתנאים המפנקים, עולם טכנולוגיית העילית פותח שער בפני עשיה רבה ואינסופית של אפשרויות פיתוח למובייל, בסביבת האינטרנט, בתחום האפליקציות ועוד. הורים חכמים דואגים לתת לילדים שלהם טעימה מעולם התכנות כבר בגילאים צעירים באמצעות חוגי העשרה בהם הם ילמדו את עקרונות התכנות הבסיסיים ושפות התכנות הנחשבות ביותר כיום. אז נשאלת השאלה איך בוחרים חוג תכנות לילדים?

הרמה הלימודית

חשוב מאוד שגם במסגרת חוגים הילדים לא סתם יבזבזו את הזמן שלהם לחינם על דברים שהם יכולים ללמוד בעצמם באינטרנט. אם רשמתם את הילדים שלכם לחוג תכנות, סביר להניח כי מדובר בילדים מחוננים, ולכן הרמה הלימודית אותה המרצה בחוג יעביר חייבת להיות גבוה ומקיפה, אך כמובן ברמה שלהם.

אילו מוצרים הילדים יוצרים?

כאשר נגשים ללמוד חומר כמו תכנות ושפות תכנות, חשוב לשאול את האחראיים אילו מוצרים הם ילמדו לפתח. האם זה משחק מחשב? אתר אינטרנט? מערכת או תוכנה כלשהי לשולחן העבודה? חשוב מאוד שכבר בשלבים הראשוניים הילד ידע מה הוא הולך ליצור.

באיזו שפה החוג יהיה?

לא מדובר על שפה שמדברים, אלא על שפת התכנות. היום יש שפות פופולריות יותר ופופולריות פחות, קשות ומורכבות יותר ופחות. חשוב לזכור שעדיין מדובר בילדים וייתכן ויכולת ההבנה או העמקה שלהם עדיין לא מפותחת מספיק לעומת רמה אקדמאית, ועדיין מדובר בחוג העשרה. לכן חשוב לבחור בשפה שמצד אחד הינה פופולרית ושעושים בה שימוש נרחב בתעשייה, ומצד שני לא תהיה קשה ומסובכת מדי.

למידת תכנות מגיל צעיר מעניק לילדים שלכם הצצה לעולם שלם של טכנולוגיה מרתקת וסוחפת. מה הפלא שמאות רבות של אנשים בוגרים יותר עושים הסבה מהמקצוע הישן שלהם לתחום התכנות!

היכנסו לקרוא על לימוד Unity לילדים או חוג JavaScript ועוד.

אהבתם את הפוסט? מוזמנים לשתף אותו

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דילוג לתוכן