עסק ירוק: בחירת פחים לעסק התומך באיכות הסביבה

פחי מחזור

בתי עסק רבים בוחרים לנקוט היום בגישה ירוקה, קרי ידידותית לסביבה. הם עושים זאת הן מסיבות תדמיתיות, שכן הם מבינים שזו הציפייה של לקוחות, ספקים וגורמים אחרים, הן מסיבות של חסכון כלכלי ויעילות בעבודה, אך גם מתוך מודעות לנושא ורצון אמיתי לשמור על סביבה נקייה יותר. אחת הדרכים לייצר עסק ירוק היא באמצעות שימוש בפחים שונים.

באילו פחי אשפה אפשר להשתמש והיכן נכון להציב אותם?

בחירה של פחים עבור בית עסק נעשית על פי שני פרמטרים עיקריים: פרמטר ראשון הוא, המיקום בהם צריך להציב את הפחים השונים. הפרמטר השני הוא, פחים מתאימים לפי סוג אשפה. יהיו מקרים בהם נוכל למצוא מגוון פחים במקום מסוים, לכן הבחירה תלויה יותר בשאלה, מה סוג האשפה שהפח אמור להכיל.

סוגי פחים לפי חדרים

על מנת לשמור על מבנה נקי, יש לספק לעובדים אפשרות להשתמש בפחים מתאימים בכל מקום. כך לא תצטבר פסולת על שולחנות, על הרצפה או במקומות אחרים.

יש להקפיד על הצבת פחים מתאימים לשירותים, בין אם זה בתאים עצמם ובין אם זה בחלל המשותף. כמו כן יש להציב פחים ליד שולחן של כל עובד. מלבד זאת, יש להציב פחים גדולים באזור ההמתנה של הלקוחות וכן פחים גדולים באזורים בהם יש שימוש בחומרים מסוימים בכמות גדולה, למשל, ליד המזכירה, ליד אזורי הייצור, אזורי ארגון המלאי ועוד. כמו כן, יש להקפיד על מספר פחים באזורים בהם יושבים העובדים לאכול.

אילו סוגים פחים יש להציב במקום העבודה?

הפחים צריכים להיות מחולקים על פי סוגי פסולת שונים. בכל מקום עבודה צריך שיהיה פח לנייר, זכוכית, פלסטיק, פחיות, אלקטרוניקה. כל פח צריך להיות מסומן בצורה מסוימת, והם צריכים להיבדל אחד מהשני, בין אם זה בצבע ובין אם זה בצורה. כמו כן על כל פח צריך להיות מצוין למה הוא מיועד.

חשוב לציין, עסק ירוק לא רק פועל למחזור אלא גם מעודד את העובדים למחזר, בין אם זה בעסק עצמו ובין אם זה בכלל. כך הוא ירגיל אותם למחזר גם בחייהם הפרטיים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סרטוני תדמית
סרטוני תדמית הם דרך מצוינת להעביר את המסר של החברה שלך. הם מרתקים והם מספקים הזדמנות להראות את...
קרא עוד »
אוג 31, 2022
5 סיבות לרכוש נעלי נוחות
ישנה התלבטות די טבעית כאשר רוצים לרכוש נעליים חדשות, מבחינת המחיר או המראה. הדבר שהכי כדאי לבדוק הוא...
קרא עוד »
דצמ 10, 2018
עולם החקלאות כבר מזמן התקדם לאנרגיה סולארית
בעולם החקלאות מבינים היטב כי התייעלות אנרגטית זה אחד הדברים החשובים ביותר שעומדים לפתחם. בדרך הזו כל...
קרא עוד »
אוג 30, 2021