לשון הרע – האם זה באמת משמעותי

לשון הרע

אנשים רבים נוטים להתעלם מהמשמעות של שיח שלילי, מהמשמעות של פגיעה באדם אחר דרך מילים וביטויים, בין אם הן נאמרות בשיחה בפומבי ובין אם הן מתפרסמות בתקשורת או מופיעות באינטרנט ובפרט ברשתות חברתיות.

יש נטייה לחשוב שתחת חופש הביטוי מותר וצריך לומר הכל, וכן, רבים נוטים להאמין שאותם מילים, אותם דברים שמבוטאים בצורה כזו או על ידי גורמים שונים, אינם בהכרח משפיעים עליהם. הרי, למי איכפת מי אומר ומה ומי זוכר את זה בכלל.

אך האמת היא שונה לגמרי. לא במקרה יש את הביטוי לשון הרע וחוק איסור לשון הרע וכן לא במקרה יש מנגנון שלם שנועד להגן על אנשים מפני מקרים שכאלה, כולל אפשרות להגיש תביעה כלפי אנשים שמתבטאים בלשון הרע. הסיבה לכך היא מאוד פשוטה, כל מי שיש לאדם זה שמו הטוב וכבודו. ברגע שנאמרים עליו דברים מסוימים, שליליים, הרי ששמו וכבודו נפגעים ויהיה לו מאוד קשה לתקן את המצב, ולהחזיר אותו לקדמותו

המשמעות של לשון הרע

נניח ואנחנו אנשי ציבור אשר מבקשים להיבחר לתפקיד מסוים. ברגע שמישהו אומר עלינו משהו רע ומפרסם את זה בפומבי. ייתכן מאוד שיקטנו הסיכויים שלנו להיבחר, יתרה מזו, ייתכן מאוד שייגרם לנו נזק אישי עצום, בקרב בני משפחה, חברים ומכרים.

אם הדברים אמיתיים אז אין לנו הרבה מה לעשות בעניין, אלא אם הם הושגו בצורה לא חוקית או כל דבר אחר שהיה אמור להגן עלינו מפני הפרסום שלהם. אם הדברים לא אמיתיים, אז יש פה פגיעה בשם שלנו שיהיה לנו מאוד קשה להתגבר עליה. זה נזק שיכול ללוות אותנו שנים ארוכות.

לכן, יש לנו אפשרות להגן על עצמנו בבית משפט בעזרת פנייה אל עו"ד אהוד פאי וחשוב שנעשה זאת, ולו בשביל הפיצוי שנקבל בשל  כך.

אהבתם את הפוסט? מוזמנים לשתף אותו

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עוקבים לטיקטוק

TikTok היא אפליקציית המדיה החברתית החדשה ביותר שהשתלטה על העולם. עם TikTok, אנשים יכולים ליצור סרטונים קצרים של עצמם מסנכרן שפתיים לשירים פופולריים. דווח כי

קרא עוד »