מקלדת קופה – כל מה שחשוב לדעת

מקלדת הקופה היא מקלדת המשמשת להזנת טקסט במסוף קופה. הוא נמצא בדרך כלל בחנויות קמעונאיות, אך ניתן למצוא אותו גם במקומות אחרים כגון מסעדות, ספריות ובתי מלון. 

מקלדת קופה היא למעשה מכשיר שעוזר לך להאיץ את תהליך התשלום בכך שהוא מאפשר לקונים לראות באופן מידי מה הסכום הכולל של העסקה שלהם בסריקה אחת בלבד. זה יכול לשמש גם למטרות ניהול מלאי והשוואת מחירים. 

כמו כן, מאפשרת מקלדת הקופה לקופאים לעבד תשלומים על ידי סריקת ברקודים על מוצרים. המכשיר משמש גם לניהול מלאי, השוואת מחירים, דיווח על מכירות והפקת דוחות עבור הבעלים.

מקלדת קופה – כל מה שחשוב לדעת

מקלדת הקופה קיימת כבר יותר מ-50 שנה. היא פותחה בסוף המאה ה-19, אבל הייתה מכשיר הרבה פחות מתוחכם ממה שהיא היום. רבים מהמכשירים היו צריכים להיות מופעלים ידנית על ידי עובדים שהשתמשו בהם כחלק מתפקידם, ולא כמשהו שהם יכלו להשתמש בהם בקלות בהפסקות.

המקלדות האלקטרוניות הראשונות שוחררו בשנת 1971 והיו להן חיישנים קיבוליים במקום מתגים מכניים כמו קודם. זה הפך אותם לאמינים יותר, מהירים יותר וקלים יותר לשימוש. היה להם גם שבב זיכרון מוטבע שיכול לאחסן עד 256 תווים של טקסט, מה שהספיק לרוב העסקאות בעשורים הראשונים.

מקלדת קופה – אילו סוגים קיימים בשוק 

הסוגים הנפוצים ביותר של מקלדות POS הם:

– מקלדת QWERTY (מספרית) – פריסת המקלדת הסטנדרטית המשמשת את רוב האנשים.

– מקלדת AZERTY (אלפביתית) – פריסה צרפתית עם מקשים נוספים כדי להקל על ההקלדה.

– פריסת מקלדת Dvorak – פריסה חלופית למקלדת QWERTY המשתמשת בפחות מקשים אך הופכת את ההקלדה ליעילה יותר. למידע נוסף ברק קופות

אהבתם את הפוסט? מוזמנים לשתף אותו

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עוקבים לטיקטוק

TikTok היא אפליקציית המדיה החברתית החדשה ביותר שהשתלטה על העולם. עם TikTok, אנשים יכולים ליצור סרטונים קצרים של עצמם מסנכרן שפתיים לשירים פופולריים. דווח כי

קרא עוד »