פיתוח אפליקציות אנדרואיד – האם זה יותר קל מאייפון

פיתוח אפליקציות אנדרואיד

אחד הדיונים הכי רציניים, הכי משמעותיים והכי ממושכים שיש בעולם התכנות בכלל והאפליקציות בפרט, הוא הדיון שעוסק בשאלה, מה עדיף, מערכת אנדרואיד או מערכת אייפון. במילים אחרות, איזו מערכת טובה יותר, זו הפתוחה או זו הסגורה.

מי שלוקח חלק לא קטן בדיון הזה, הם לא רק הלקוחות של מכשירי אנדרואיד או מכשירי אפל, אלא גם המפתחים שאחראים על כל הנושא של פיתוח אפליקציות Android. באופן עקרוני, בדרך כלל מי שמפתח אפליקציה, יודע לעבוד על שתי המערכות שכן זה לא משתלם כלכלית ומקצועית לעבוד רק על פיתוח מסוג אחד. ובכל זאת, קיים דיון, ויכוח, מה קל ופשוט יותר, לפתח אפליקציה לאנדרואיד או לאייפון.

התשובה היא פשוטה. על פניו שתי האפליקציות אמורות להיות דומות, הן אמורות להיות אותו דבר. אך זה לא כך, שכן מערכת אנדרואיד כידוע, היא מערכת פתוחה, קוד פתוח, זה אומר שמפתחים חיצונים יכולים להוסיף פרמטרים שונים לאפליקציה, כמו כן, הדרישות של גוגל הן הרבה יותר נוחות מאשר הדרישות של אפל, שמחייבת לעמוד בתנאים שלה בשביל שיהיה ניתן להכניס את האפליקציה לאפל סטור ולאפשר בכך למשתמשים השונים במכשירי אפל, להוריד את האפליקציה למכשיר שלהם.

צריך לציין עוד נקודה, אפליקציה עבור אנדרואיד היא לכאורה הרבה יותר פשוטה וקלה לעבודה, אך מצד שני, בגלל שהיא פתוחה, אז מבחינת אבטחה זה עלול להיות בעייתי יותר, נוקשה יותר, שכן, צריך להקפיד על מערכות הרבה יותר מתקדמות, מאשר באפל, שם המערכת סגורה ולכן אפשר להשתמש בכלים יותר פשוטים לצורכי אבטחה.

לפני סיום נדגיש, תהליך העבודה על שתי האפליקציות אצל בית תוכנה הוא יחסית דומה, במובן הזה, שבשתיהן צריך לאפיין נכון את האפליקציה, את הצרכים של הלקוחות, הצרכים של הגולשים ועוד. כמו כן, בשתי האפליקציות צריך לבצע תהליך מחקר, תהליך עבודה על כתיבת הקוד, וכן צריך לבצע תהליכי בקרה לפני שמעבירים את האפליקציה לחנות ומפיצים אותה. לכן, לפחות בשלבים אלו, תהליך העבודה הוא בעל רמת קושי דומה לחלוטין בשני המקרים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שטח משולש – עושים זאת בקלות
חישוב של שטח משולש יכול להיות פשוט למדי וזאת אם מבצעים תרגול מספק ונעזרים במורה פרטי אשר יוכל לאתר את...
קרא עוד »
אפר 07, 2022
איך בוחרים חברה לקידום אתרים, 3 טיפים לבחירה נכונה
משהו לא עובד באתר שלכם. השקעתם את מיטב זמנכם, אולי גם כספכם, אך התנועה דלילה, המכירות לא ממריאות וכשאתם...
קרא עוד »
פבר 10, 2022
קניית עוקבים באינסטגרם – ככה עושים את זה
אינסטגרם היא אחת מפלטפורמות המדיה החברתית הפופולריות ביותר המשמשות מיליוני אנשים ברחבי העולם. זוהי...
קרא עוד »
יול 12, 2022