מדריך רכישה למכשירים סלולריים

מכשירים סלולריים

בזמן שאנחנו מחפשים אחר מכשיר סלולארי טוב, אנחנו מחפשים את הטוב ביותר, כי הרי מכשיר זה כבר אינו רק טלפון נייד שממנו אנו מקבלים או מוציאים שיחות, אלא שהנייד שלנו הפך כבר מזמן לכלי עבודה רציני.

ואכן, מדובר במכשיר שמקשר אותנו לכל העולם, לכל פיסת מידע או פעולה שנרצה לבצע. מלבד זאת, עקב הטכנולוגיה שמתפתחת בצורה מהירה, ישנו הצורך להחליף, כמעט בכל שנתיים, את המכשיר הסלולרי, וזאת מתוך רצון לאחוז בנייד החזק והיעיל ביותר.

אז כיצד רוכשים נייד טוב?

בתחילה חשוב לדעת, שאם בעבר היה עלינו לכתת רגלינו מחנות אחת לשנייה, כדי לאתר מכשיר טוב, הרי שכיום ניתן לבצע רכישת מכשירים סלולריים אונליין. באמצעות חנויות מקוונות, אפשר לבחון את כלל המרכיבים של הנייד, להשוות ביצועים בין מוצר אחד לאחר, וחשוב מכל – לבצע השוואת מחירים בקלות, ובכך לבחור בטוב ביותר, כמו גם במשתלם.

מספר פרטים אליהם יש לשים לב, בעת רכישת מכשיר סלולארי:

מערכת הפעלה

מערכת ההפעלה של המכשיר, היא מהדגשים החשובים שיש לשים אליהם לב, וזאת משום שכיום, כל אדם רגיל להשתמש במערכת הפעלה שונה, אשר נוחה לו. ישנן שתי מערכות מרכזיות: מערכת בשם Android של גוגל, ו- iOS של אפל. בחרו את הנייד עם מערכת ההפעלה המתאימה לכם.

מערכת כמו אנדרואיד, יכולה לספק מספר עצום של אפליקציות, מאפשרת התאמה אישית בעת השימוש בנייד, מעולה בהתאמת תוכנות ותומכת ביישומים. מערכת ההפעלה של 'אפל' , מאפשרת שימוש קל בגרפיקה, מקנה עיצוב תמונות קל ויעיל, מציעה מיליוני אפליקציות! ונחשבת כזאת שמתעדכנת בקלות וטובה בתאימות.

שפה

בעת רכישת מכשיר נייד, וודאו כי ישנה האופציה להתאימו לשפה העברית. כיום, ניתן לרכוש סלולריים מסין, או מכל מדינה שמציעה מכשירים איכותיים, במחירים נוחים ובהתאמה לשפה. ובכל זאת, יש לבצע בדיקת התאמה של כל האפליקציות, השפה וההנחיות, כמו גם הפונקציות של הנייד בשפה העברית. עוד יש לוודא כי המכשיר תומך בתדר של הרשת הסלולרית שבחרתם.

לפני שקונים מכשיר בחנות פרטית או בחו"ל, חשוב מאוד לוודא שהוא תומך בתדרים של הרשת הסלולרית עליה אתם מנויים. בכך, מכשיר שעובד על רשת מסוג cdma לא יתאים לרשתות הסלולריות בארץ.

עם זאת, מרבית המכשירים כן יתאימו לרשתות הסלולר בארץ, אך יש לבדוק ולברר את העניין מראש. מי שיבחר נייד עם מערכת הפעלה מסוג אנדרואיד: יוכל לתפעל כמעט כל מכשיר בקלות, גם באנגלית. בעוד שמרבית הסלולריים שמיוצרים בסין, כן תומכים בשפה העברית.

ביצועים

אלמנט נוסף שיש לשים אליו לב הוא ביצועי המכשיר הנייד. בדקו מה מהירות עבודתו, נסו להבין האם הוא תומך במשימות, ומה גודל המעבד והסנכרון שלו. ככל שהמעבד והזיכרון יהיו גדולים –  כך יהיה לכם קל יותר לעבור מפונקציה אחת לשנייה, להריץ משחקים, להוריד אפליקציות ולשמור מידע. בזמן שאתם בוחרים נייד, שימו לב כי אתם בוחרים מעבד שעובד במהירות בעל זיכרון רחב. וודאו כי למכשיר יש נפח אחסון גדול, בעוד שנפח סטנדרטי מתחיל מ 32 גיגה בייט עד 512 גיג'ה בייט.

מכשירים סלולריים

מהירות

כעת יש לבחון את מהירות הגלישה בנייד. כידוע, גלישה באינטרנט היא אחת הפעולות המרכזיות שאנו מבצעים במכשיר. לכן יש לבחור את המהירות ולבדוק כי היא מתאימה לרשת הסלולארית אליה אתם מנויים. בכל מקרה, מי שיבחר להשתמש ברשתות ווי -פיי יוכל להנות מגלישה מהירה יותר ויעילה, בכל הנוגע לצריכת אנרגיה.

שימוש ומסך מגע

מרבית הניידים שמוכרים בארץ ובעולם, פועלים באמצעות מסך מגע. בחרו נייד עם מסך שגודל נע בין 4 ל 7 אינטש. בכך תוכלו לפעול עם הנייד בנוחות. וודאו כי הטכנולוגיה של המסך מתקדמת, כי ישנה ניגודיות גבוהה יותר ורזולוציה מתאימה, בעוד שיש לבחור מסך ברזולוציה גבוהה.

שימו לב כי הפעלת המשך נעשית באמצעות טכנולוגיות מתקדמות לשמירה על פרטיות, כמו מסך שנפתח בטביעת אצבע, כזה שיש לו קוד אבטחה, או מבוסס על מערכת זיהוי פנים.

גודל ועיצוב המכשיר

מרבית המכשירים קלים במיוחד ואינה עוברים את ה 300 גרם, בעוד שמכשירים עשויי פלסטיק: קלים יותר מכאלה שעשויים מתכת. כיום ישנו אפילו סלולר שמשקלו 13 גרם בלבד! והוא פועל בצורה טובה לכל דבר ודעה. עם זאת, לא צריך להגזים, בעוד שבחירה בנייד קל מש תהיה יעילה.

מצלמה

לבסוף כדאי לבחור מכשיר סלולארי שיש לו מצלמה איכותית. וודאו כי המצלמה תספק תוצאות איכותיות וזאת בזכות המגה פיקסלים שלה, שעליהם להיות גדולים. בדקו כי למצלמה צמצם רחב ואופציות עריכה מקצועיות. שימו לב גם כי הסלולה של הנייד איכותית,  בעוד שבאמצעות בחינת כל האלמנטים האלה –  תוכלו לבחור נייד מעולה שמתאים לכל שימוש, אישי ועסקי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חשיפת עובדות פחות מוכרות על מוצרי ספורט
כאוטוריטה בתחום מוצרי הספורט, אני מציע תובנות ייחודיות לגבי היבטים פחות מוכרים שצרכנים צריכים להיות...
קרא עוד »
מרץ 16, 2024
מה ניתן לעשות לאחר קורס ניהול רשתות?
קורס ניהול רשתות הוא תנאי מוקדם לכל מהנדס רשת. אבל לא מספיק רק לסיים את הקורס ולהגיע לעבודה. יש עוד...
קרא עוד »
אוק 09, 2022
האם קורסים דיגיטליים הם פתרון לרכישת מקצוע?
אנחנו חיים בעולם דיגיטלי זה כבר די ברור לראות את זה הדבר. כל אדם מסתובב עם טלפון חכם שאר דרכו הוא יכול...
קרא עוד »
מרץ 06, 2019