פתיחת תיק עוסק מורשה – אל תעברו את זה לבד!

פתיחת עוסק מורשה היא החלטה משמעותית ולפעמים קצת מפחידה לקראת הצלחה עסקית וכלכלית. הגדרת בעל עסק כעוסק רשמי מעידה על כוונתכם להפוך להיות אחד מתוך בעלי עסקים רבים במחזור בלתי מוגבל ולאפשר לכם להגשים את החלום שלכם. להיות מוגדר כבעל עוסק מורשה משתלם במיוחד לבעלי עסקים קטנים ובינוניים עם מחזור שנתי מעל 100,491 ש"ח בשנה, כאשר סכום זה משתנה מדי שנה, וישנם גם תחומי עיסוק שפעילותם מחייבת פתיחת עוסק מורשה, גם אם אינם מגיעים לסכום המחזור שנקבע לפי חוק. עוסק מורשה חייב לפתוח תיק עצמאי ברשויות מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי, כדי להשלים את התהליך עד סופו, לקבל את האישור המיוחל ולהיקרא בעל עסק בישראל.

איך מתבצעת פתיחת תיק עוסק מורשה – דברים שאתם צריכים לדעת

השלב הראשון בפתיחת תיק עוסק מורשה הוא פתיחת התיק במשרדי מע"מ. לא ניתן לפתוח תיק דרך האינטרנט, כדי לפתוח תיק יש לנסוע פיזית למשרדי מע"מ הקרובים למקום מגורכם או עבודתכם או לשכור את שירותיו של משרד רואי חשבון שיעשה עבורכם את העבודה. לפתיחת תיק במשרדי מע"מ יש להצטייד במסמכים הבאים:

  • טופס פתיחת עוסק מורשה
  • צילום תעודת זהות
  • הוכחת אימות חשבון בנק או לחילופין המחאה מבוטלת של בעל עסק
  • במקרים מסוימים, פקיד המע"מ ידרוש מכם גם להתקשר עם לקוח פוטנציאלי.
  • אם אתם עובדים מהבית ומתגוררים בדירה שכורה, עליכם לצרף גם הסכם שכירות לדירת המגורים שלכם.

טפסים הנדרשים למילוי לפני פתיחת תיק עוסק מורשה

בעת מילוי טופס הבקשה עבור פתיחת תיק עוסק מורשה ברשויות המס, תידרשו לציין את המחזור השנתי הצפוי. במידה והמחזור השנתי עולה על 1.5 מיליון ש"ח בשנה, תצטרכו להגיש דו"ח מע"מ אחת לחודש במידה והמחזור הצפוי נמוך מ-1.5 מיליון ש"ח בשנה תצטרכו לדווח לרשויות המס אחת לחודשיים. בסיום תהליך הרישום תקבלו מרשויות המס תעודת עוסק מורשה זמני, רישומי חשבונאות זמניים ומספר עוסק. מספר העוסק שלכם יהיה מספר זיהוי, והתעודה והשוברים הזמניים יוחלפו בעוד מספר שבועות בתעודה קבועה ובשוברי דיווח רגילים. אם כל התהליך נראה לכם מורכב, אין סיבה שתתמודדו מולו לבד, צרו קשר עם עמית מהלל רואה חשבון, והוא יהפוך את התהליך הזה עבורך לקל ונעים יותר.

רואה חשבון עמית מהלל יבצע עבורכם פתיחת תיק עוסק מורשה והנהלת חשבונות לעוסק מורשה בצורה הטובה והבטוחה ביותר. ליצירת קשר: 052-6522734

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רעיונות ליצירה: מדריך הסופר להשראה
ראשיתה של כל יצירה גדולה טמונה ברעיון שלה. יצירת רעיונות משכנעים היא מיומנות שניתן לחדד ולפתח. עבור...
קרא עוד »
ינו 12, 2024
קידום אתרים בגוגל
קידום אתרים בגוגל הוא סוג של פרסום במנוע החיפוש של גוגל. זוהי דרך לאתרים להגדיל את הנראות שלהם ב-SERPs...
קרא עוד »
נוב 15, 2022
ניווט בשטח: הבנת 8 הסכנות של הדפסת תלת מימד
למרות היישומים המהפכניים שלה, הדפסת תלת מימד, כמו כל טכנולוגיה, אינה חפה מסיכונים. הכרה בסכנות אלו היא...
קרא עוד »
יול 17, 2023