מה זה אומר ואיך זה עובד Non-Fungible Token (NFT)

שלא כמו מטבעות קריפטוגרפיים, לא ניתן לסחור ב- NFT או להחליף אותם בשווי ערך. זה שונה מאסימונים הניתנים להחלפה כמו מטבעות קריפטוגרפיים, שזהים זה לזה ולכן יכולים לשמש מדיום לעסקאות מסחריות.

NFTs (אסימונים שאינם ניתנים לשינוי) הם אסימונים קריפטוגרפיים ייחודיים שקיימים ב-blockchain ולא ניתן לשכפל אותם מסביר ניב נינבורג. NFTs יכולים לייצג פריטים מהעולם האמיתי כמו יצירות אמנות ונדל"ן. "אסימון" של נכסים מוחשיים בעולם האמיתי הופך את הקנייה, המכירה והמסחר בהם ליעילים יותר תוך הפחתת ההסתברות להונאה. NFTs יכולים לתפקד גם כדי לייצג את הזהויות של אנשים, זכויות קניין ועוד.

אספנים חיפשו NFTs מכיוון שערכם נסק בתחילה, אך מאז התמתן.

הבנת NFTs

NFTs התפתחו מתקן ERC-721. פותח על ידי חלק מאותם אנשים האחראים על החוזה החכם ERC-20, ERC-721 מגדיר את הממשק המינימלי – פרטי בעלות, אבטחה ומטא נתונים – הנדרשים להחלפה והפצה של אסימוני משחק. תקן ERC-1155 לוקח את הרעיון רחוק יותר על ידי הפחתת עלויות העסקאות והאחסון הנדרשות עבור NFTs ושילוב סוגים מרובים של אסימונים שאינם ניתנים לשינוי בחוזה אחד משתף ניב נינבורג.

  1. ל-NFT יש פוטנציאל למספר מקרי שימוש. לדוגמה, הם כלי אידיאלי לייצוג דיגיטלי של נכסים פיזיים כמו נדל"ן ויצירות אמנות. מכיוון שהם מבוססים על בלוקצ'יין, NFTs יכולים גם לעבוד כדי להסיר מתווכים ולחבר אמנים עם קהלים או לניהול זהויות. NFTs יכולים להסיר מתווכים, לפשט עסקאות וליצור שווקים חדשים. חלק גדול מהשוק הנוכחי של NFTs מרוכז סביב פריטי אספנות, כגון יצירות אמנות דיגיטליות, כרטיסי ספורט ונדירים. אולי המרחב המהולל ביותר הוא NBA Top Shot, מקום לאסוף רגעי NBA אסימונים שאינם ניתנים לשינוי בצורת כרטיסים דיגיטליים. חלק מהכרטיסים הללו נמכרו במיליוני דולרים.
  2. לאחרונה, ג'ק דורסי של טוויטר (TWTR) צייץ קישור לגרסה סמלית של הציוץ הראשון אי פעם, בו כתב: "רק מגדיר את ה-twttr שלי". גרסת ה-NFT של הציוץ הראשון אי פעם נמכרה ביותר מ-2.9 מיליון דולר.
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כיצד נמדד הערך של המטבע הדיגיטלי?
מה זה מטבע דיגיטלי? וכיצד מודדים את ערכו? מטבעות דיגיטאליים מאפשרים לרבים לבצע מסחר ותשלומים ללא...
קרא עוד »
דצמ 08, 2019
כמה אתם צריכים לשלם על הורדת תמונות
אנשים רבים מורידים תמונות מהאינטרנט בלי חשש, לעתים אף מבלי לדעת שהם חשופים לתביעה גדולה על פגיעה...
קרא עוד »
דצמ 18, 2021
דרושים עובדים עם תואר – למה זה כזה משנה?
כל עסק רוצה להעסיק את העובדים הטובים ביותר שיש מכיוון שלעובדים יש השפעה אדירה על ההצלחה של מקום...
קרא עוד »
נוב 24, 2018