כמה אתם צריכים לשלם על הורדת תמונות

אנשים רבים מורידים תמונות מהאינטרנט בלי חשש, לעתים אף מבלי לדעת שהם חשופים לתביעה גדולה על פגיעה בזכויות יוצרים. אם אתם רוצים להמשיך להוריד תמונות בראש שקט, כדאי לשקול רכישה של מנוי לאתרים בהם יש מאגר תמונות גדול, אשר ניתן להשתמש בהן באופן חופשי לאחר רכישת המנוי, שלרוב לא יהיה יקר מדי.

 

רכישת מנוי למאגר תמונות

כשאומרים לאדם שהוא צריך לשלם על הורדת תמונות מהאינטרנט, לרוב הוא יגחך ולא יבין מדוע יש צורך בתשלום על דבר כל כך זמין וקליל. ובכן, יכול להיות שתורידו מאות תמונות מהאינטרנט ולא תידרשו לתת על כך הסברים בבית משפט, אבל מספיקה פעם אחת שתיתפסו פוגעים בזכויות יוצרים – והכסף שתצטרכו לשלם יעלה לכם כמו מנוי ל-20 שנים למאגרי תמונות. אתם יכולים לעשות את החשבון בעצמכם, מה משתלם ומה לא.

 

סוגי שימושים

לא כל אחד משתמש בתמונות מהאינטרנט למטרות רווח אישי. אנשים רבים מורידים תמונות ועושים בהם שימוש לצורך פרטי, לעתים ללא ידיעה של אף אחד מלבד בני ביתם. עם זאת, אם ברצונכם לעשות בתמונה שימוש מסחרי, עליכם לקבל על כך אישור או לשלם על אותה תמונה בכדי שלא תהיו חשופים לתביעה בגין הפרה של זכויות יוצרים.

 

הורדת תמונות בלתי חוקית

אם עד כה עסקנו באפשרויות החוקיות העומדות בפניכם, זה הזמן להזכיר שישנה גם האופציה הבלתי חוקית והיא הורדת תמונות מהאינטרנט ושימוש בהן ללא קבלת אישור מבעל הזכויות. האפשרות הזו מסוכנת מאוד שכן בתי המשפט לעתים פוסקים סכומים אסטרונומיים על פגיעה בזכויות יוצרים אפילו ללא הוכחת נזק. עדיף להימנע מכך ולעשות כל מה שניתן כדי שלא תצטרכו לעמוד במצב הזה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ההבדל בין חומת אש לאנטי וירוס
בכל תוכנת וינדוס בסיסית, בוודאי בתוכנות החדשות ביותר, אנחנו יכולים למצוא כלי אבטחה שנקרא "חומת אש"....
קרא עוד »
יול 20, 2019
פתרונות תוכנה לניהול הון אנושי
ניהול ההון האנושי (HCM) חיוני לכל עסק לניהול כוח העבודה שלו. פתרונות תוכנה עבור HCM חוללו מהפכה בדרך שבה...
קרא עוד »
ינו 17, 2023
חברת פרסום ובניית אתרים – כיצד עושים את הבחירה הנכונה
אחד הכלים החשובים ביותר עבור כל בית עסק בימינו, הוא כלי הפרסום ובפרט פרסום דיגיטלי. על כן, כל בית עסק...
קרא עוד »
מרץ 10, 2021