אוטומציה וניהול קשרי לקוחות – 5 טיפים מעולים

כלי אוטומציה וניהול קשרי לקוחות יכולים להוביל ארגונים עסקיים ואפילו עסקים לא גדולים, לשיפור בכל המדדים. ממדי מכירות, איכות השירות, ניהול הידע בעסק, מניעת כפילויות וארגון משימות, כל זאת ועוד נמצא במרחק נגיעה.  

  1. העדיפו מערכת קלה להטמעה 

הכנסת מערכות חדשות לארגונים קיימים איננה צעד פשוט. כמעט תמיד קיימת התנגדות מסוימת כי אנשים רגילים למה שמוכר וחוששים משינויים (אפילו כאשר הם באמת מתבקשים). על מנת להפוך את קליטת החידושים לקלה יותר העדיפו כלי אוטומציה וניהול קשרי לקוחות שתוכננו כך שניתן יהיה להטמיע אותם בצורה קלה ומהירה ככל האפשר. 

  1. ארגנו תהליכי עבודה חדשים 

כלים של אוטומציה וניהול קשרי לקוחות לוקחים את הארגון כולו קדימה. אבל לצורך כך, חשוב להקפיד ולארגן תהליכי עבודה חדשים, לפי הצורך. אי אפשר להכניס מערכת חדשה ולצפות כי כל תהליכי העבודה הקודמים יישארו ללא שינוי. 

  1. הכינו מערכת הדרכה או השתמשו במדריכים מחוץ לארגון 

כדי לשלב תהליכי אוטומציה נבחרים וכדי לשפר את ניהול קשרי הלקוחות, ארגנו כמה שיותר מוקדם מערכת הדרכה טובה. בהתאם לגודל העסק שלכם ולפי המערך הארגוני הקיים, בחרו מה מתאים לכם. לארגון גדול נכון יהיה להתבסס על מערכת הדרכה פנימית אולם בשלבים הראשונים, בהחלט יש היגיון בשימוש במדריכים מיומנים בשיטת האאוט סורסינג. 

  1. הטמיעו גישה שירותית 

לא די בהטמעה של מערכת אוטומציה. חשוב לא פחות להטמיע בעובדים גישה שירותית על ידי מסרים ניהוליים. גישה שמחלחלת מלמעלה למטה תיקלט טוב יותר ותשפיע לחיוב על כל הארגון. 

  1. הביאו דוגמאות מהשטח 

השתמשו בתיעוד המידע מתוך המערכת, על מנת להביא דוגמאות מהשטח לטובת שיפור תהליכים וביצועים. העובדים עצמם וכל הארגון יפיקו מכך תועלת. 

פרטים נוספים באתר: http://www.reutone.com/

 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תנאי סף שאתם חייבים לעמוד בהם עבור עבודה בסייבר
דרישות לעבודה בסייבר: נחישות, התמדה, התמודדות טובה עם לחצים. אבטחת סייבר היא נושא הולך וגובר מבחינת...
קרא עוד »
מרץ 17, 2020
איך משיגים קישורים חיצוניים?
כל בעל אתר יודע שכדי שמי שצריך לפגוש את האתר ולהתרשם מהמענה שהוא מספק, הוא צריך לקדם את האתר. להפיץ...
קרא עוד »
אוג 12, 2021
כמה עולה חבילה בסיסית של שירותי ענן לעסקים?
ניתן לראות היום כי חבילה בסיסית של שירותי ענן לעסקים צפויה לעלות לכל הפחות בין 100 ל 200 שקלים. חבילה כזו...
קרא עוד »
מרץ 04, 2021